Blog

5 najlepszych bohaterek filmowych 2019 roku

Rok 2019 był niesamowity dla kina, a jeszcze bardziej dla tych, którzy czekali, aby zobaczyć silne, złożone, kobiece postacie jako główne bohaterki.

Bycie głównym aktorem w każdym filmie w dowolnej epoce jest ogromnym osiągnięciem. Oznacza to, że ktoś, gdzieś w Hollywood, nie tylko ufa Twojemu dorobkowi i renomie, ale też wierzy w scenarzystów, reżyserów i castingowców, którzy umieścili Cię w głównej roli. Szefowie studia i księgowi wierzą w twoją gwiazdorską moc napędzania sprzedaży biletów.

Z biegiem lat wiodące kobiece role ewoluowały od Femme Fatale przez Damę w opałach, aż do silnej heroiny, która może sprawić, że publiczność wstanie z swoich miejsc i zacznie owację na stojąco. Przed Wami 5 najlepszych kobiecych ról w 2019 roku.

5. Florence Pugh jako Saraya Knight: Na ringu z rodziną

Filmy zapaśnicze są nieliczne i raczej mało popularne,  ale kiedy powstają te naprawdę dobre, takie jak „Na ringu z rodziną”, są w stanie dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Występ Florence Pugh jako Sarayi Knight jest doskonałym przypomnieniem dla fanów zapasów, dlaczego przyciągają tak wiele osób. Ciężka praca, poświęcenie, wiara w siebie i swoje możliwości, radość, ekscytacja to wszystko widzimy w Sarayi. Nie możemy doczekać się kolejnych ról Florence Pugh, która potrafi porwać publiczność swoją charyzmą i kreacją aktorską!

4. Renée Zellweger jako Judy Garland: Judy

Judy Garland jako Dorothy Gale w „Czarodzieju z Oz” jest jedną z najbardziej ikonicznych ról w całej historii Hollywood. Historia życia Judy nie jest aż tak znana i bardzo dobrze, że w końcu może być przedstawiona widzom i fanom. Renée Zellweger zdobyła nagrodę akademii dla najlepszej aktorki za portret Judy Garland w ostatnich latach jej życia.

3. Indina Menzel i Kristen Bell jako Elsa i Anna: Kraina lodu 2

Po oczarowaniu świata w 2013 roku przez „Krainę lodu”, nieuchronny sequel zrobił to samo w 2019 roku. Pierwsza część „Krainy Lodu” nauczyła nas nie ma większej siły na tym świecie niż siostrzana miłość i że każdy „ma te moc”. W drugiej części tej kultowej animacji po raz kolejny głosy Elsie i Annie podkładały Indyna Menzel i Kristen Bell i musimy to przyznać- obie są niesamowite!

2. Daisy Ridley jaki Rey: Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Daisy Ridley miała prawie niemożliwe zadanie – zakotwiczyć nową trylogię Gwiezdnych Wojen w sercach i umysłach fanów będąc jeszcze przyszłym-niedoszłym Rycerzem Jedi. Każdy mógłby złamać się pod taką presją. Ale nie Ridley! Ona była w stanie dać widzom nowego idola, nową historię i nową nadzieję!

W filmie „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, Daisy Ridley wlewa w Rey  wszystkie oczekiwania kinomaniaków. Otrzymujemy bohaterkę na miarę dzisiejszych czasów w odległej galaktyce.

1. Charlize Theron jako Megyn Kelly: Gorący temat

Trzy dziennikarki na różnych szczeblach kariery chcą położyć kres wyzyskowi i szowinistycznemu zachowaniu szefa stacji telewizyjnej „The Fox News”. Jedna mężczyzna nie ma zamiaru łatwo ustąpić, ma pieniądze, władze i wpływy i nie zawaha się ich użyć. Charlize Theron wcieliła się w rolę Megyn Kelly w filmie „Gorący temat”. Jest kobietą która wiele przeszła i ze swoich doświadczeń uczyniła zbroję i największą siłę. Jest nieugięta w swoich dążeniach. Prawdziwa bohaterka! Kreacje kobiece w filmach w 2019 roku zachwycają nie tylko urodą ale też temperamentem, charakterem