Animowane

UPS! Arka odpłynęła (2015)

Informacje

  • reżyseria: Toby Genkel
  • scenariusz: Richie Conroy, Toby Genkel
  • premiera: 1 maja 2015 (Polska) 9 kwietnia 2015 (świat)

Ups arka odpłynęła z dubbingiem online

Opis bajki

Osadzony w czasach biblijnego potopu, Dave jest Nestrianem – niezgrabną, głupawo wyglądającą, jaskrawej barwy istotą, której jedynymi umiejętnościami są budowa wygodnych gniazd i wypuszczanie dymiącej chmury niebieskiego gazu, gdy tylko przestraszy się o swoje życie. Dave nieustannie porusza się w poszukiwaniu miejsca na pobyt, prawdziwego domu, ku niezadowoleniu Finnego, jego syna, który chce tylko znaleźć przyjaciół. Po usłyszeniu plotki o kolosalnej fali, która podobno obejmuje cały świat, Dave ponownie pakuje się i zabiera Finny’ego do gigantycznego zgromadzenia zwierząt, gdzie czeka ich jedyne zbawienie: ogromna arka, wystarczająco duża, aby zmieścić wszystkie zwierzęta świata i zbudowana przez bardzo miłego człowieka zwanego Noe.

Niestety, Dave i Finny są zawróceni, ponieważ nie znaleźli się na liście lwów. Lew zajmuje się wszystkimi sprawami zwierzęcymi na arce. Ale potrzeba czegoś więcej, aby odstraszyć Nestriana. Za pomocą jakiegoś twórczego myślenia, prymitywnego rzemiosła oraz mimowolnej pomocy mięsożernych Krympsów – Hazela i jego córki Leah, udaje im się wszakże wślizgnąć na arkę.

Właśnie wtedy, gdy dzień wydawał się być ocalony, Dave i Hazel zdają sobie sprawę, że Finny i Leah zniknęli. Przez swoją ciekawość wypadli za burtę, gdy uderzyła w nią fala. Rodzice wpadają w panikę, gdy arka wypływa, pozostawiając ich dzieci uwięzione na ostatniej części lądu, który nie został jeszcze pochłonięty przez wodę.

Rozpoczyna się ich rozpaczliwy wyścig z czasem. Leah, urodzona myśliwa i ocalała, jest obarczona niezgrabnym i niewygodnym Finnem, ale w jakiś sposób udaje im się uciec od rosnącej wody oraz chciwych i przerażających gryfów. W końcu dodają do swoich szeregów jeszcze dwa dziwne stworzenia, które również zostały odrzucone z arki. Otoczony przez nową grupę przyjaciół, Finny zaczyna jawić się jako odważny bohater, którym naprawdę w głębi jest.

Tymczasem ich rodzice muszą pokonać różnice, aby wspólnie pracować, walczyć przez strażnikom gorylom oraz próżnym i bezwzględnym Lwem, aby przejąć kontrolę nad arką i uratować swoje dzieci.

Nasza ocena dla bajki

8/10