transporter nowa moc

transporter nowa moc online plakat filmu

Informacje

 • reżyseria: Camille Delamarre
 • scenariusz: Bill Collage, Adam Cooper
 • gatunek: Akcja
 • premiera: 4 września 2015 (Polska), 25 sierpnia 2015 (świat)

Film transporter nowa moc online

Jeśli chcesz obejrzeć film w wersji online w sprawdzonym, pozbawionym wirusów polskim serwisie, kliknij w jeden z powyższych linków.

Opis i recenzja filmu

Sekretną bronią poprzednich filmów “Transporter”, choć nie zawsze uznawanym za taką, był Jason Statham, który okazał się idealnym ośrodkiem chaosu rozgrywającego się wokół jego postaci, nadając swojemu mocnemu bohaterowi odpowiednią nutę suchości. Równie ważna była jego niezaprzeczalnie aktywna postawa do odgrywanych ról, która nadała scenom walki dodatkową przewagę – pojawiła się rzadka gwiazda akcji, która wyglądała na to, że może wykonać samodzielnie wiele ruchów, o które poproszono jej postać.

Podejrzewam, że nawet on nie mógłby z tego filmu zrobić wiele, ale prawie na pewno zrobiłby więcej niż Skrein, człowiek, który został Frankiem. Bez względu na to, o co został poproszony: aby zadawać ciosy, ścigać się po ulicach, prowadzić dialog – nigdy nie jest przekonujący, choćby przez sekundę i odbiera się go jako bohatera akcji, a bardziej jako osobę przetrzymującą miejsce dla prawdziwego, godnego następcy Stathama.

“Transporter nowa moc” to zbędna próba ratowania nudnego, przeciętego kontynuatora, od początku do końca, którą nawet najbardziej oddani fanatycy Luca Bessona (zwłaszcza po otrzymaniu przez niego pereł pokroju choćby niedawno wydanej “Lucy” i wcześniejszych jego, klasycznych już dzieł) będą mieli trudność z wzięciem w obronę. Jest jednak jedna jego część, którą będę pielęgnować w pamięci i jest to scena, w której jedna z prostytutek – prawie nie ma znaczenia, która – jest postrzelona podczas jednej z eskapad i jest zabierana do opuszczonego magazynu, a w jej ciele wciąż znajduje się pocisk. Ponieważ nie mogą iść do szpitala, Frank i jego ojciec ratują ją za pomocą takich dziwnych elementów, jak cukier, wódka, perfumy, pinceta i pajęczyny. Nie mam pojęcia, czy którykolwiek z nich rzeczywiście się sprawdza, ale następnym razem, gdy podczas zdjęć do magazynu mody w stylu “Vogue” o tematyce Halloween odbędzie się strzelanina, może się to okazać prawdziwym ratunkiem! Poza tym – film nie reprezentuje sobą choćby połowy poziomu znanej z poprzednich części i określenia takie, jak “powtarzalność”, “wypalenie”, czy “mierny naśladowca”, są w tym przypadku bardzo łagodnymi, acz trafnie oceniającymi te dzieło stwierdzeniami.

Nasza ocena dla filmu

3-4/10

7 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem transporter 4 online jest całkiem spoko, choć nie tak dobry jak pierwsza część. Niemniej jednak, jak na czwórkę trzyma poziom, którego brakuje później dla większej części filmów.

  • Ja jak miałbym oceniać transporter 4 lektor pl to dałbym mu maksymalnie 3 gwiazdki. Nie był tragiczny, ale był średni – daleeeeko mu do “jedynki”, jak wspomniał przedmówca.

 2. Mnie w zasadzie transporter: nowa moc online skusił do obejrzenia tylko przez sentyment dla starych części. No i podobnie, jak koledzy wyżej – też stwierdzam, że to marna namiastka 1. Poszedłbym nawet dalej z tym stwierdzeniem – kala pamięć poprzednich części. No, jednak mimo to – dla fanów serii nadal pozycja obowiązkowa, w końcu seria, to seria i wypada obejrzeć całość…

  • Nie bronimy nikomu wyrażania własnych sądów, ale prosimy o kulturę. Następny komentarz tego typu nie będzie wcale dopuszczony do publikacji.

 3. A w moim przypadku transporter nowa moc cały film mi się podobał i wcale nie uważam, żeby był dużo gorszy od poprzednich części. Jasne, aktor główny może i nie tak dobry jak Statham, ale bez przesady, że już cały film taki denny przez to się robi. Przesada i tyle. Ja polecam, bo pełno akcji i daje fajny relaks na wieczór.

 4. Jakie to typowo polskie … Zamiast narzekać, to cieszyć się trzeba, że transporter nowa moc online pl się udało znaleźć w dobrej wersji, zamiast ściągać koniecznie albo szukać jakichś napisów. Eeeeh, mój kraj, taki piękny :/ Dzięki ekipie portalu za wrzutkę i fajną recenzję, pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here