Informacje

  • reżyseria: Daniel Stamm
  • scenariusz: David Birke, Daniel Stamm
  • gatunek: Horror, Thriller
  • premiera: 11 kwietnia 2014 (Polska), 7 marca 2014 (świat)

Film 13 grzechów online

Jeśli chcesz obejrzeć ten porywający thriller w wersji online w sprawdzonym, pozbawionym wirusów polskim serwisie jakim jest CDA, kliknij w jeden z powyższych odnośników

Opis filmu wraz z recenzją

Mroczny, zabawny i głęboko pokręcony film “13 grzechów” chwyta Cię od zaskakującej sekwencji otwierającej i nie puszcza. Będziesz musiał oglądać rozrzucone palce podczas kilku scen, ale będziesz trzymany w napięciu i nigdy nie będziesz wiedział, dokąd zmierza historia.

Reżyser i współautor scenariusza Daniel Stamm prezentuje tu intrygujący konglomerat moralny. Przedstawia nam bohatera, który dokonuje serii coraz bardziej obrzydliwszych i przerażających czynów, wszystko dla zysku finansowego, a jednak – nieświadomie kibicujesz mu. “13 grzechów” to remake tajskiego filmu “13 ukochanych” z 2006 roku (znanego również jako “13: Gra śmierci”), ale jest on całkowicie dostosowany do desperacji obecnych amerykańskich niedostatków gospodarczych, jak również niecierpliwego, kulturalnie motywowanego pragnienia szybkiego wzbogacenia się.

Znaczna część emocjonalnego związku, jaki łączymy z filmem, wynika z występu Marka Webbera. Jako sprzedawca mleka, Elliota Brindle, Webber oferuje nam uniwersalny motyw everymana, ale zarazem kogoś, kto posiada na tyle dobre serce (i na szczęście nie marudzi na swoje problemy), że chcesz, aby mu się to udało. A ponieważ gra, na którą się zgadza, staje się coraz gorsza, nie możemy wyzbyć się do niego odczucia empatii.

Poza tym, kto z nas nie powiedziałby tak dla kuszącego, zapraszającego głosu na drugim końcu linii, gdy dzwoni telefon komórkowy z TAKĄ propozycją?

Wyzwania są na początku nieszkodliwe, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że są nieco obrzydliwe. Zabij muchę ($1,000). Teraz zjedz ją ($3,000). Nr 3 – spraw, bym głośno się śmiał, w końcu głos po drugiej stronie słuchawki zaczyna mówić coś strasznego: “Za 5000 dolarów, spraw, aby dziecko płakało!” To pierwotne polowanie na finansowego “padlinożercę” z chorym poczuciem humoru, ale nie potrzeba wiele czasu, aby żądania stały się drastyczne.

Nasza ocena dla filmu

9/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here