Akcja

Cenny ładunek (2016)

plakat cenny ładunek cały film

Informacje

  • Precious Cargo

  • reżyseria: Max Adams
  • scenariusz: Max Adams
  • gatunek: Akcja
  • premiera: 21 kwietnia 2016

ogladaj-online

Opis filmu

To normalne, że w karierze każdego aktora zdarzają się momenty lespze i gorsze, jednak zdarzają się przypadki, w których po prostu przychodzi etap dekadencji, z którego niektórzy z nich nie są w stanie wyjść. Bardzo ilustracyjnym przykładem jest Nicolas Cage, który, owszem, od czasu do czasu kręci dobre filmy, ale od wielu lat jest uwięziony w niebezpiecznej spirali, w której zdaje się akceptować prawie wszystko, co mu oferują.

Innym dobrym przykładem może być Bruce Willis, który jako bohater ,,Szklanej pułapki” przez wiele lat był jedną z największych gwiazd Hollywood, jednak przez kilka ostatnich lat wydaje się być zaangażowany tylko w tytuły skazane na rynek krajowy. Nie znaczy to, że te tytuły są z gruntu złe, jednak nie w wypadku, w którym mówimy o „Cennym ładunku”, jednym z najbardziej godnych pożałowania filmów, które ostatnio dane mi było zobaczyć.
To oczywiste, że obecność Willisa jest wielką atrakcją w niskobudżetowej produkcji, w której głównym bohaterem jest tak naprawdę Mark-Paul Gosselaar.

Można powiedzieć, że bardzo słaby poziom scenariusza napisanego przez Maxa Adamsa, również reżysera tej groteski, i Paula V. Setachitta niewiele pomaga w ogólnym odbiorze filmu. Motywacje bohaterów nigdy nie są dobrze wyjaśnione, ich rozwój – jest pełen chwil, które sprawiają, że mach ochotę złapać się za głowę w obliczu nonsensu, który prezentują, a ,,pomysłowe” dialogi są chwilami wisienką na torcie.

Dobrym tego przykładem jest skomplikowana relacja między bohaterem a Karen (Claire Forlani). Jest to oczywiście aspekt filmu, w którym ,,Cenny ładunek” ma być, z braku lepszego słowa, ,,cool”. Prowadzi jednak do groteskowych sytuacji, które łączą w sobie nieprawdopodobieństwo i śmieszność, co ma na celu pomoc publiczności w zrozumieniu powodów, dla których bohater wciąż tkwi w tej relacji, pomimo wszystkiego, co go spotkało.

Co najgorsze, ta dwójka nieudolnych bohaterów jest, co najmniej, lepsza od drugoplanowych. Totalny chaos film osiąga dzięki Lydii Hull, drugiemu romantycznemu wątkowi naszego bohaterka, podczas gdy Jennie B. Kelly, która współpracowała już z Willisem w 'Extraction', okazuje się, że jest czymś nieco więcej niż piękną twarzą, która nie ma zielonego pojęcia o aktorstwie. Jednak jej przyszłość filmowa również nie rysuje się w różowych barwach.

Bruce’ie Willisie, jak nisko upadłeś.

Miałam tylko nadzieję, że Willis będzie w stanie nieco rozruszać całą akcję, ponieważ jest aktorem, którego zawsze uwielbiałam i który, jak mało kto, wie, jak używać swojej charyzmy.. Niestety, zdaje się, że wszedł w tę fazę swojej kariery, gdzie stał się leniwy i gdzie patrzy bardziej na czek, który będzie będzie mógł zrealizować, niż na cokolwiek innego.

Można jednak powiedzieć, że jest on bohaterem najlepszej sceny całego przedsięwzięcia – choć lepiej byłoby powiedzieć, że najmniej złej – w której torturuje jednego z jego pachołków, bo tylko wtedy można przelotnie dojrzeć jakieś zainteresowanie. Jeśli chodzi o resztę, to po prostu przybiera agresywne oblicze, recytuje straszne dialogi Adamaa i Setachitta i pozwala się od czasu do czasu zobaczyć, aby przypomnieć nam, dlaczego zdecydowaliśmy się zobaczyć akurat ten film

Krótko mówiąc „Cenny ładunek” to produkcja, która zahacza o dno i wodorosty. Zupełna strata czasu i zniewaga dla kina akcji. Straszny scenariusz, żałosna inscenizacja i obsada, która oscyluje między złą a gorszą. To wszystko nadaje kształt ,,rozrywce”, która nie służy nawet do rozpraszania uwagi podczas długiego lotu, ponieważ wolałabym chyba usiąść na swoim miejscu i nie robiąc nic.

Nasza ocena dla filmu

7/10