gdzie obejrzeć jak zostać kotem online

plakat jak zostac kotem z dubbing pl

Informacje

  • Nine Lives

  • reżyseria: Barry Sonnenfeld
  • scenariusz: Dan Antoniazzi
  • gatunek: Komedia
  • premiera: 19 sierpnia 2016

ogladaj-online

Jeśli chcesz obejrzeć film w wersji online w sprawdzonym, pozbawionym wirusów polskim serwisie, kliknij w jeden z powyższych linków.

Opis filmu

,,Jak zostać kotem” jest dość specyficznym filmem. Generalnie, koncepcja jest dosyć prosta: Kevin Spacey gra mówiącego kota. Jednak realizacja tego pomysłu i kaliber talentu, który zgodził się wziąć udział w tym projekcie, są wręcz zaskakujące.

Całość reżyseruje Barry Sonnenfeld. Główna rola należy do Spacey’a. Jennifer Garner gra jego żonę, Cheryl Hines – byłą. Christopher Walken udziela głosu kotu, który jest sprawcą zabawnej zamiany ciał między człowiekiem a zwierzęciem, która to wprawia całą tę historię w ruch. Produkcja okazuje się dokładnie tym, czego można się spodziewać, jeśli zastanawiamy się, jak by to wyglądało, gdyby Christopher Walken zagrał koci szept – delikatnie mówiąc, słabe kino.

A jednak… Film nie jest całkowicie zły. Można pośmiać się tu i ówdzie, głównie dlatego, że ,,Jak zostać kotem” wydaje się w pełni zdawać sobie sprawę ze swojej wrodzonej śmieszności i znajdą się osoby, którym się to spodoba. Scenariusz jest oczywiście słaby, pełen dziwacznych wybryków, hokeja i ciągłych zmian poglądów. Zatem oglądamy film, skuszeni pojawieniem się Walken’a i Spacey’ego, dwóch świetnych aktorów, a ci prowadzą idiotyczne dialogi, utknęli podczas całego seansu. (Okazuje się również, że potrzeba pięciu uznanych scenarzystów, żeby wymyślić te niesamowicie ostre riposty dla Spacey’a, takie jak ,,Poważnie?” i ,,Udało się!!”).

To nie tak, że “Jak zostać kotem” jest fatalnym filmem. Z pewnością nie jest to taka parodia, którą trzeba było chronić przed krytyką. Film jest raczej bez polotu a jego grupa docelowa to 6-latki na wakacjach oraz ludzie potrzebujący na chwilę oderwać się od pracy czy ogólnie od myślenia. Ilu z nas w końcu, nie przegląda klipów wideo z kotami na YouTube, w momencie przepracowania?. Można by powiedzieć, że film idealnie wpasowuje się w grupę ,,odmóżdżaczy”.

Jeśli chodzi o fabułę, można by ją szybko streścić. Spacey gra Toma Branda, egoistycznego miliardera, który ma obsesję na punkcie wybudowania najwyższego budynku w Ameryce Północnej. Kiedy po raz kolejny zapomina o urodzinach swojej 11-letniej córki, Rebeki (Malina Weissman), jego zaniedbywana żona, Lara (Garner), upiera się, żeby Tom dał jej prezent, na którym naprawdę jej zależy – kota. Oczywiście, Tom nienawidzi kotów.

Ale między pilnymi spotkaniami biznesowymi i lakonicznymi rozmowami ze starszym synem i jednocześnie asystentem, Davidem (Robbie Amell), Tom znajduje czas, aby zatrzymać się przy sklepie zoologicznym i odebrać kota. Nie jest to jednak zwykły sklep dla zwierząt domowych. Wygląda jak jeden z lekko przerażających sklepików, do których bez problemu mógłby wejść Harry Potter przy Alei Śmiertelnego Nokturnu. Tam, grany przez Walkena, Pan Perkins mówi kilka tajemniczych rzeczy, wręcza mu wściekle wyglądającą, szarawo-białą, puchatą kulkę o imieniu Mr Fuzzypants i odprawia go z miską i transporterem.
Sposób, w jaki następuje zamiana ciał – jeśli można to tak w ogóle nazwać, ponieważ nie jest pewne, czy kot również trafia do ciała Toma – jest czymś w rodzaju godnego podziwu retro. Stojąc na szczycie drapacza chmur, dosłownie trafia go piorun. W szpitalu, podczas gdy Tom leży w śpiączce, jego dusza, duch lub osobowość, jakimś magicznym sposobem, zostaje przeniesiona wewnątrz Mr Fuzzypantsa.

Tom, korzystając ze swojej kociej formy, opróżnia się do drogiej torebki należącej do jego byłej żony (Hines), wskakuje do szafki kuchennej, aby zjeść całe opakowanie płatków zbożowych i usiłuje użyć długopisu oraz iPada. Wiele sytuacji, w które kot się pakuje, jest tak szalonych i momentami tandetnych, że wywołuje w widzu głupkowaty chichot – w tym fakt, że jego usta wcale się nie poruszają. Słyszymy tylko jego myśli, podczas gdy inni bohaterowie myślą, że miauczy. Jest to dosyć niskobudżetowe przedsięwzięcie. Choć przyznam, że podobała mi się sekwencja, w której Mr Fuzzypants zastanawia się, jak otworzyć karafkę z 50-letnią szkocką, wlać ją do kryształowej popielniczki, a następnie wychłeptać jak mleko – a wszystko to bez posiadania przeciwstawnych kciuków! Inteligentny kotek.

Przesłaniem i celem filmu jest nauczenie Toma, uwięzionego pod postacią kota, tego, jak ważna jest rodzina i naprawa wyrządzonych krzywd i popełnionych błędów. Obejmuje to spotkania zarządu z starymi białymi mężczyznami, którzy naciskają na syna Toma, aby upublicznił działania firmy. Arcydzieło sztuki to to nie jest, jednak zawsze mogło być gorzej.

Nasza ocena dla filmu

8/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here