kadr z filmu john wick 2014 online

john wick z 2014 roku

Informacje

  • reżyseria: David Leitch
  • scenariusz: Derek Kolstad
  • gatunek: Thriller
  • premiera: 5 grudnia 2014

ogladaj-online

David Leitch i Chad Stahelki przywracają Keanu Reeves w stan łaski, a nam dają możliwość obejrzenia go znowu w scenach akcji. Przygotujmy się więc na mieszankę ujęć, w stylu tych, które to wpierają nas w fotel.

,,John Wick” miał za zadanie przełamać złą passę, która towarzyszyła Keanu Reeves w czasach poprzedzających premierę.

Wystarczy sięgnąć do takich projektów jak ,,47 roninów” czy ,,Człowiek Tai Chi”. Te kreacje nie były najlepszymi w jego karierze. Tutaj wraca w najwyższej formie, pokazując, że ma jeszcze wiele do zaoferowania w kinie akcji. Film trafił na rynek amerykański 24 października 2014 roku, podczas gdy w Polsce dopiero dwa miesiące później, jednak z całkiem sporym rozmachem, biorąc pod uwagę fakt, że w niektórych krajach trafił od razu na rynek telewizyjny, nawet nie wchodząc do kin.

Swego czasu był to również jeden z najpopularniejszych filmów na Netflixie.

Ci, którzy nie widzieli go zaraz po premierze, zawsze mają szansę się na niego natknąć, również przypadkiem. Jest to właśnie jeden z tych filmów, który może nie do końca do Ciebie przemawia, zakładasz, że nie ma co za wiele po nim oczekiwać, ale w sumie, w końcu ulegasz i oglądasz. Jak na film z budżetem 20 milionów dolarów, okazał się całkiem atrakcyjny i koniec końców przekroczył 78 milionów dolarów przychodów.

Chad Stahelski i David Leitch, nowicjusze w tej dziedzinie, okazali się genialnymi reżyserami, którzy tak poprowadzili historię, że już pojawiła się kontynuacja, a premiera trzeciej części zaplanowana jest na 2019 rok. A co do ich debiutu, z pewnością udaje im się przyciągnąć i utrzymać uwagę widza przez cały czas trwania filmu, a zwłaszcza w sekwencjach akcji.

Keanu Reeves gra dawnego płatnego mordercę, który opuszcza emeryturę, aby zemścić się na gangsterach, którzy zabrali mu wszystko. Kroplą, która przelewa jego czarę goryczy jest śmierć ukochanego psa podczas nalotu na jego dom. Suczka była bowiem ostatnim prezentem od jego nieżyjącej żony.

Bądźmy szczerzy, fabuła ,,Johna Wick’a” jest tak prosta i zwięzła, że można ją podsumować w dwóch linijkach, ale imponujące jest to, że w ogóle nam to nie przeszkadza, ponieważ prawdziwy talent tkwi w narracji, w tym, jak rozwija się historia. Tak bardzo, że nie ma znaczenia, czy oryginalność tkwi w braku oryginalności, hipnotycznej rzezi urządzonej przez Keanu Reeves, ciekawych miejscach, które odwiedza, galerii postaci, które go otaczają, czy może w pomysłach takich jak hotel Continental, który przyjmuje tylko morderców i gdzie zabrania się zabijania, a personel sprzątający odpowiedzialny jest za pozostawiając wszystkiego bez skazy, nawet jeśli zakaz zostanie złamany.

Alfie Allen, aktor wcielający się w Theona Greyjoy’a w Grze o Tron, jest jedynym z odpowiedzialnych za wyzwolenie w filmie poczucia normalności i naturalności. Jednak oprócz niego Reevesowi towarzyszą również inni, warci wspomnienia aktorzy jak: Willem Dafoe, Adrianne Palicki, John Leguizamo, Ian McShane i Michael Nyqvist, którzy naprawdę dopełniają spektakularną obsadę filmu.

Uzbroić się w cierpliwość muszą Ci, którzy gorliwie czekają na ujęcia strzałów, gdyż pojawiają się późno, jednak potem się nie kończą. Na szczególną uwagę zasługuje sekwencja nakręcona w dyskotece, w której mieszają się nam ujęcia neonów strzałów w jednym czasie: nie mniej niż pięciu lub sześciu na przeciwnika, jak w typowej grze wideo.
Oczywiście, warto zauważyć, jak Keanu Reeves, mając już 50 lat, jest w stanie wykrzesać swoją energię i przenieść ją na graną przez siebie postać, w którą wchodzi bez problemu.

Nie ma wątpliwości, że w filmach pochodzących z gatunku kina akcji, porusza się jak ryba w wodzie.

Upływ czasu i słowa krytyki, które nie były takie straszne, sprawiły, że ten pierwszy film z serii o Johnie Wicku odniósł naprawdę wielki sukces i zgodnie z oczekiwaniami stał się kultowym tytułem dla miłośników kina akcji. Jest może i daleki od doskonałości, ale z pewnością spełnia swoją rolę i daje nam to czego się spodziewaliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here