Blog

Kim jest Rachel Anne McAdams?

Rachel Anne McAdams urodziła się 17 listopada 1978 roku w Londynie w Ontario, w Kanadzie, jako córka pielęgniarki Sandra Kay (z domu Gale) i Lance Frederick McAdams, kierowcy ciężarówki i producenta mebli. Ma korzenie angielskie, walijskie, irlandzkie i szkockie. Rachel zaangażowała się w aktorstwo jako nastolatka, a w wieku 13 lat występowała w szekspirowskich przedstawieniach na letnim obozie teatralnym; następnie ukończyła z wyróżnieniem studia BFA w teatrze na Uniwersytecie w Yorku. Po debiucie w odcinku „Sławny Jett Jackson” Disneya (1998), była współwykonawczynią kanadyjskiego serialu telewizyjnego „Slings and Arrows” (2003), komediodramatu o próbach, wzlotach i upadkach szekspirowskiego zespołu teatralnego, a w 2003 roku otrzymała nagrodę Gemini za swój występ.

Jej przełomowa rola Reginy George w przebojowej komedii „Wredne dziewczyny” (2004) od razu wpisała ją na listę najgorętszych hollywoodzkich młodych aktorek. Po tym filmie Rachel McAdams  została sparowana z Ryanem Goslingiem w adaptacji bestsellera Nicholas Sparks „Pamiętnik” (2004). Film odniósł zaskakujący sukces kasowy i stał się dominującym dramatem romantycznym dla nowego, młodego pokolenia filmowców i kinomaniaków. Po nakręceniu filmu, McAdams i Gosling zaangażowali się romantycznie i spotykali się do połowy 2007 roku.

Następnym przełomowym momentem w karierze wspaniałej McAdams był rok 2005.

Aktorka pokazał na ekranie swoją wszechstronność grając w komedii „Polowanie na druhny” (2005), thrillerze „Red eye”(2005) oraz wakacyjnego dramatu „Rodzinny dom wariatów” (2005).

Następnie McAdams zaczęła eksplorować świat filmu niezależnego. „Życie małżeńskie” (2007), które miało swoją premierę na festiwalu w Toronto, wystąpiła u boku Pierca Brosnana, Chrisa Coopera i Patricii Clarkson. W roli głównej wystąpił w dramacie wojskowym „Szczęśliwy powrót” (2008), gazetowym thrillerze „Stan gry” (2009) i romansie „Zaklęci w czasie” (2009), a następnie wystąpiła  u boku Roberta Downeya Jr. i Jude’a Law w międzynarodowym przeboju Guya Ritchiego „Sherlocku Holmesie” (2009). Każda jej rola pokazuje jak bardzo rozwiją się jej umiejętności i kunszt aktorski. Niezależnie od gatunku filmu, Rachel McAdams z jej urodą, talentem i wszechstronnością jest w stanie sprostać każdej roli!. w 2010 McAdams zagrałą podstępnego producenta nieudanego porannego programu telewizyjnego w „Dzień dobry TV”, chwilę później wcieliła się w materialistyczną narzeczoną Owena Wilsona w filmie Woody’ego Allena „O północy w Paryżu” i wrócił na romantyczne terytorium podbijając serca widzów dramatem „I że cię nie opuszczę” (2012) gdzie towarzyszył jej wspaniały Channing Tatum.

McAdams otrzymał nagrodę „Aktorka Roku” ShoWesta w 2005 roku oraz „Gwiazdę roku” w 2009.

Została okrzyknięta „Przełomową aktorkę roku” na Hollywood Film Awards. W 2015 roku otrzymała też nominację do Oskara jako „Najlepsza aktorka drugoplanowa” za film Spotlight.

Jesteśmy przekonani że Rachel McAdams jeszcze nie raz zaskoczy nas swoimi wybitnymi kreacjami aktorskimi. Nie możemy doczekać się kolejnego filmu z jej udziałem i jaki by to film nie był: romans, komedia, dramt czy thriller, jesteśmy przekonani, że będzie rewelacyjna w swojej roli!