Komedie

Babysitting 2 (2015)

okładka filmu babysitting 2

Informacje

  • reżyseria: Nicolas Benamou
  • scenariusz: Julien Arruti
  • gatunek: Komedie
  • premiera: 11 marca 2016 (Polska), 14 października 2015 (świat)

Wszystko Zostanie w rodzinie 2 – opis filmu i recenzja 

Trudno powiedzieć, czy międzynarodowy tytuł ma być traktowany dosłownie, czy ironicznie, ale All Gone South (Babysitting 2) dość dokładnie opisuje, gdzie w tej kosztownej, ale przeważnie niezbyt śmiesznej kontynuacji zeszłorocznego, niespodziewanego przeboju komiksowego, pojawiły się wpływy z ponad 2 miliony widzów we francuskich kasach biletowych.

Reżyser Philippe Lacheau i współreżyser Nicolas Benamou zabierają nas z przedmieść Paryża do dżungli Brazylii, wykorzystując tą samą, obsadę i strukturę narracyjną, co w zeszłym roku, gdzie najlepsi kumple Franck (Lacheau), Sam (Tarek Boudali), Alex (Julien Arruti) i Ernest (Vincent Desagnat) padają ofiarami listy przewidywalnych pułapek komicznych. Po drodze Franck musi udowodnić swojej dziewczynie i potencjalnej narzeczonej, Sonii (Alice David), że jest prawdziwym mężczyzną, a nie mięczakiem, nawet jeśli ma ciało kogoś, kto spędza co najmniej dobre dwie godziny dziennie na siłowni.

Inne dowcipy, gdy nie angażują starej babci (Valeriana Villeneuve) w trakcie fabuły, to po prostu często mizoginistyczne lub homofobiczne odmiany – te ostatnie osiągają apogeum zwłaszcza w momencie, gdzie Franck dostaje fellatio w momencie w którym członek plemienia próbuje wyssać jad z jego jąd. Czy Franck mógłby naprawdę to polubić? Mon dieu!

Na tym właśnie poziomie działa „franczyza” Babysitting, a biorąc pod uwagę, jak dobre wrażenie wywarła pierwsza odsłona, filmowcy w zasadzie powtarzają formułę, jednocześnie „podkręcając” pod względem budżetu, lokalizacji i skandaliczności.

Nasza ocena dla filmu

4/10