Blog

Najlepsze plot twisty w filmach Stevena Spielberga

Najlepsze plot twisty w filmach Stevena Spielberga

Steven Spielberg od lat budzi w widzach emocje: wzrusza, bawi, rozczula, trzyma w napięciu i powoduje fobie (po obejrzeniu filmu „Szczęki”przez kilka lat wanna była jedynym zbiornikiem wodnym do którego wchodziliśmy). Jego filmy mogą być znane i lubiane, ale są też nieprzewidywalne i pełne zwrotów akcji.

Trudno byłoby znaleźć tak uwielbianego reżysera jak Steven Spielberg. Jest on filmowcem odpowiedzialnym za tworzenie jednych z najbardziej kultowych i popularnych filmów wszechczasów. Ma unikalną zdolność do całkowitego przeniesienia widzów w sam środek swoje przygody na dużym ekranie. Ponadto zaskakuje! Co w dzisiejszych czasach nie jest ani poste ani oczywiste. Niespodzianki, które dostarcza Spielberg w swoich filmach, od tych powodujących chwilowe zatrzymanie akcji serca aż po te sprawiające że serce pęka na milion kawałków, zostają w pamięci widzów. Przed Wami najlepsze plot twisty w filmach Stevena Spielberga (a możliwe że w historii kina!).

5. Keys jest dobrym złym gościem – E.T. (1982)

Najsłynniejszym obcym Spielberga jest przesłodki E.T. Ten dziwnie wyglądający, ale uroczy obcy, zostaje przez przypadek na Ziemi gdy jego statek odlatuje uciekając przed ziemskimi agentami rządowymi.  E. T. zaprzyjaźnia się z młodym chłopcem o imieniu Elliott. Gdy E.T. i Elliott tworzą więź, starają się zapewnić przybyszowi z kosmosu bezpieczeństwo, uciekając przed agentami i naukowcami, prowadzonymi przez tajemniczego Pana Keys.

Kiedy Keys w końcu łapie E.T., okazuje się, że nie jest przecież złym człowiekiem. Całe życie ma nadzieję na spotkanie z kosmitą i chętnie pomoże biednemu obcemu bezpiecznie wrócić do domu.

4. Znów rozbita rodzina – Sugarland Express (1974)

Film kryminalny „Sugarland Express” to naprawdę uroczy film. Goldie Hawn występuje w roli kobiety, która pomaga wydostać męża z więzienia. Razem porywają policjanta, którego wykorzystują jako zakładnika a wszystko to aby odzyskać własnego syna z rodziny zastępczej.

Film jest zabawnym filmem pościgowym z elementem rodzinnym, który jest obecny w wielu filmach Spielberga. Jednak „Sugarland Express” ma o wiele gorsze zakończenie niż inne jego prace, ponieważ mąż zostaje zabity przez policję, a matka trafia do więzienia.

3. Twój sprzymierzeniec: Lamar Burgess – Raport mniejszości (2002)

Ten futurystyczny film sci-fi rozgrywa się w świecie w którym nie ma zbrodni. Przyszłość można przewidzieć, a przestępców ukarać zanim dojdzie do czynu. Tom Cruise gra policjanta zidentyfikowanego jako przyszły morderca, który musi znaleźć sposób na zmianę swojej przyszłości.

Podczas gdy początkowa myśl jest taka, że wrobił go agent federalny, okazuje się, że to sprzymierzeniec Cruise’a. Jako jeden z założycieli programu przedprzestępczego, Burgess chciał pokazać, jak bardzo jest doskonały, identyfikując jednego z własnych oficerów.

2. Ryan jest starym człowiekiem – Szeregowiec Ryan (1998)

Spielberg stworzył jeden z najbardziej wstrząsających filmów wojennych wszech czasów. Akcja filmu rozgrywa się w czasie II wojny światowej, a jego bohaterami są Tom Hanks jako kapitan grupy żołnierzy z misją odnalezienia szeregowca Ryana (Matt Damon) i odesłania go do domu.

Film rozpoczyna się w czasach współczesnych od wizyty staruszka na cmentarzu wojskowym.  Ujęcie kamery przechodzi od starego człowieka do Hanksa, budząc w widzach pewność, że to ta sama osoba w różnych punktach w historii. Jednak w końcu, bohater grany przez Hanksa umiera na misji, a stary człowiek okazuje się być szeregowcem Ryanem.

Kadr z filmu Szeregowiec Ryan

1. Arka Przymierza to pułapka – Poszukiwacze zaginionej Arki (1981)

Indiana Jones zadebiutował w filmie „Poszukiwacze zaginionej Arki” i natychmiast stał się ikoną! W porywającym kin przygodowym Harrison Ford wystąpił w roli archeologa, który próbował odnaleźć słynną Arkę Przymierza, zanim wpadnie w ręce nazistów.

W końcu, Fordowi nie udaje się zatrzymać nazistów i bezcenny artefakt trafia w ich ręce. Podczas gdy oni mają nadzieję wykorzystać jej niebywałą moc do urzeczywistnienia planu dominacji nad światem, wszystko idzie nie po ich myśli. Okazuje się, że na arce ciąży jakiegoś rodzaju klątwa i natychmiast w przerażający sposób zabija wszystkich nazistów.

Filmy Stevena Spielberga nigdy nie przechodzą bez echa. Wspaniali bohaterowie, piękne historie, doskonałe efekty i nieprzewidywalna fabuła sprawia, że każdy fan kina znajdzie tu coś dla siebie.