sprawa chrystusa film online

Informacje

  • reżyseria: Jon Gunn
  • scenariusz: Brian Bird
  • gatunek: Dramat
  • premiera: 17 listopada 2017 (Polska), 6 kwietnia 2017 (świat)

Sprawa chrystusa film online

Jeśli chcesz obejrzeć film w wersji online w sprawdzonym, pozbawionym wirusów polskim serwisie jakim jest CDA, kliknij w jeden z powyższych linków.

Opis filmu z recenzją

W 1980, Lee Strobel (Mike Vogel) jest dziennikarzem śledczym w Chicago Tribune, który został właśnie wyróżniony za pracę nad badaniem pożarów Forda Pinta. Pewnej nocy Lee, jego ciężarna żona Leslie (Erika Christensen) i ich młoda córka, Alison, wyruszają na obiad, kiedy Alison zaczyna się dławić. Pielęgniarka o imieniu Alfie (L. Scott Caldwell) udziela pomocy Alison. Po pomocy Alison udaje się ponownie złapać normalnie oddech, a Leslie dziękuje jej za uratowanie córki. Alfie odpowiada, że to nie ona, ale to Jezus ją uratował. Wyjaśnia, że jest pielęgniarką w miejscowym szpitalu i że ona i jej mąż mieli iść tej nocy do innej restauracji, ale poczuła, że ma przyjść do restauracji w której spotkali się tej nocy.

Późnym wieczorem Alison pyta mamę i tatę, kim jest Jezus. Leslie próbuje jej to wytłumaczyć, ale Lee mówi, że Jezus jest historią, którą wiele osób opowiada jak bajki na dobranoc, które czyta jej na noc. Po tym jak Alison zasypia, Leslie mówi Lee, że myślała, że nie będą wmuszać swoich przekonań dla Alison i że mają zamiar pozwolić jej podjąć własną decyzję. Lee nie chce rozwijać tego tematu i postanawiają go pozostawić.

Następnego dnia Leslie idzie do Alfie, aby podziękować jej ponownie, a Alfie zaprasza ją do swojego kościoła. Leslie idzie, a po nabożeństwie rozmawia z Alfie w samochodzie. Alfie pyta Lesliego o Lee i w co ten wierzy. Leslie mówi, że Lee wierzy tylko “w fakty”. Leslie idzie do kościoła Alfie ponownie w inną noc, a gdy wraca do domu, mówi dla Lee, żeby ten również poszedł do Alfie drugiego dnia, aby podziękować jej osobiście.

Lee postanawia wystawić na próbę swoje zdolności śledcze, aby udowodnić, że chrześcijaństwo jest oszustwem. Rozmawia z dziennikarzem religijnym Kennym Londonem (Mike Pniewski), który mówi Lee, że wiara chrześcijańska zależy od zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i że gdyby okazało się, że jest to fałszywe, wszystko upadłoby jak domek z kart. Lee idzie więc i przysposabia sobie nieużywany pokój w piwnicy Tribune, aby zebrać dowody na obalenie zmartwychwstania Jezusa. Do czego go to doprowadzi…? To już trzeba zobaczyć samemu!

Nasza ocena dla filmu

8-9/10

3 KOMENTARZE

  1. Z początku, jak oglądałam – sprawa chrystusa online wcale do mnie nie przemówił. Jednak później, stopniowo – zmieniałam zdanie na temat tego dzieła. Teraz, po obejrzeniu całości, z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że to bardzo dobry film. Ja dałam “5”.

    • @Beata A dla mnie sprawa chrystusa cały film się podobał – od początku właśnie, tylko uwagę na szczegóły trzeba lepiej zwracać i się “wczuć”. Nie zmienia to jednak faktu, że z ostateczną oceną się zgadzam z Tobą i też 5 dałam 😉

  2. Ja przyznam szczerze, że jak pierwszy raz oglądałem w tej wersji sprawa chrystusa online pl to mnie film baaardzooo poruszył. Wcześniej oglądałem w anglojęzycznej, bo nie mogłem znaleźć nigdzie polskiej i nie zrozumiałem za dobrze, więc i wrażenie słabsze. A jest czego “posłuchać” w tym filmie… Gorąco polecam i dziękuję za “wstawkę” – lajka i gwiazdki (5) oczywiście dałem. Pozdrawiam ekipę portalu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here