Taśmy watykanu (2015)

plakat filmu taśmy watykanu

Informacje

 • reżyseria: Mark Neveldine
 • scenariusz: Christopher Borrelli, Michael C. Martin
 • gatunek: Horror
 • premiera: 24 lipca 2015 (Polska),  23 lipca 2015 (świat)

Film online taśmy watykanu

Jeśli chcesz obejrzeć film na CDA w wersji online w sprawdzonym, pozbawionym wirusów polskim serwisie, kliknij w jeden z powyższych linków.

Opis filmu z recenzją

Oryginalny scenariusz z 2009 roku (napisany przez Christophera Borrellego i Michaela C. Martina) miał formę filmu „odnalezionej taśmy”, ale twórcy mądrze wybrali ten trend gatunkowy. Choć film Neveldine’a ma odpowiednio surowąestetykę, pełni przede wszystkim funkcję thrillera na żywo z kilkoma akcentami innych ujęć, wprowadzając sporadyczne fragmenty materiału filmowego z kamer kempingowych, które miały pochodzić z tajnych archiwów wideo Kościoła („taśmy watykańskie” w tytule). Jak dowiadujemy się z montażu egzorcyzmu, który otwiera obraz, wysokiej rangi urzędnicy religijni wyrobili sobie nawyk badania tego rodzaju działalności paranormalnej w ciągu ostatnich 2000 lat, szukając przypadków, które mogłyby definitywnie udowodnić, że czasy ostateczne zbliżają się do nas w szybkim tempie.

To nasza okazja, by spotkać Angelę Holmes (Olivia Taylor Dudley), atrakcyjną, dobrze przystosowaną mieszkankę Los Angeles, która właśnie skończyła 27 lat, kiedy w niewytłumaczalny sposób jej życie zaczyna się rozpadać, dziwiąc jej chłopaka, Pete’a (John Patrick Amedori) i jej zgorzkniałego, głęboko religijnego ojca, Rogera (Dougray Scott). Dziwaczne rany, tajemnicze ataki kruków i niezbyt przypadkowy wypadek samochodowy – wszystko to sprawia, że Angela ląduje w szpitalu, gdzie pozostaje przez 40 dni (istotna biblijna liczba).

To, co sprawia, że ta demoniczna obecność mająca wpływ na jej życie jest szczególnie toksyczna, to nie tylko jej nagłe, wiedzione tajemniczym motywem trzymanie się umysłu i ciała Angeli (nikt nie igra tu z tabliczką Ouija), ale także siła psychiczna, jaką wywiera na tych, którzy próbują ją leczyć i/lub zadawać jej pytania, chcąc zniszczyć ich w sposób ohydny i barokowy.

Nasza ocena dla filmu

6-7/10

5 myśli na temat “Taśmy watykanu (2015)

 • 4 sierpnia 2018 o 17:00
  Permalink

  Noooo, w końcu – taśmy watykanu online … Cytując zardzewiałą klasykę – „me gusta”! ^^ Dzięki za wrzutkę admin 🙂

  Odpowiedz
 • 5 sierpnia 2018 o 20:04
  Permalink

  Ja mam pytanie – czy ta wersja filmu to taśmy watykanu online lektor pl ? Czy jest to jedynie film z napisami?

  Odpowiedz
  • 5 sierpnia 2018 o 20:04
   Permalink

   @Kaja – to wersja z lektorem

   Odpowiedz
 • 5 sierpnia 2018 o 20:07
  Permalink

  Co prawda nie jest to tak dobre, jak klasyczny „Omen”, ale te taśmy watykanu online pl też w sumie dają radę. Na duży plus jest to, że online i w polskiej wersji, bo pamięta, że protoplastów to jeszcze na VHS się oglądało albo ściągane z internetu w obcych językach 😀

  Odpowiedz
 • 5 sierpnia 2018 o 20:12
  Permalink

  Ja sobie oglądałam późno w nocy z chłopakiem i dla mnie wcale nie słabsze od starego Omena, bo te taśmy watykanu cały film jakoś mocniej na mnie zadziałały nawet bym powiedziała – bo może lepsze efekty, czy coś – nie wiem… Tak czy siak – mi się bardziej podobały i 5 gwiazdek ode mnie poszło 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *