Blog

Top 3 najgroźniejszych zabójców w historii kina

Filmy takie jak „Psychoza”, „Krzyk” i „Halloween” wprowadziły na przestrzeni lat kilku przerażających zabójców, ale kto jest najbardziej śmiercionośnym z nich wszystkich?

Istnieje wiele nadprzyrodzonych elementów, które odgrywają ważną rolę w niektórych z tych filmów, ale w celu określenia najbardziej śmiercionośnego zabójcy w historii kina, będziemy patrzeć tylko na ludzkie (lub stosunkowo ludzkie) cechy i bohaterów. Ich rankingi są ustalane na podstawie liczby zabójstw, kreatywnośc i poziomu zagrożenia.

3. VICTOR CROWLEY

Jednym ze stosunkowo młodych zabójców na tej liście jest Victor Crowley, który pojawił się w 2006 roku w serii „Hatchet” i szybko stał się kultowym faworytem. Wynika to w dużej mierze z prawie 50 niesamowicie krwawych i cudownie śmiesznych zabójstw Crowley’a rozłożonych w czterech filmach. Szczerze mówiąc, Crowley jest technicznie przeklętym i zdeformowanym duchem zemsty, ale bez dwóch zdań zasłużył sobie na miejsce wśród najlepszych zabójców

Choć technicznie seria „Hatchet” jest klasyfikowana jako horror/komedia, to jednak nadal posiada dobre, staromodne, praktyczne efekty, które sprawiają, że każda głowa rozdarta na pół lub kręgosłup wyrwany z ciała cieszy fanów gatunku.

2. MICHAEL MYERS

Jednym z najlepszych przykładów slashera („slasher” to zazwyczaj się samotn psychopata, który prześladuje i morduje ofiary, na ogół atrakcyjne i rozwiązłe młode osoby, z brutalną siłą i/lub ostrą bronią), jaki kiedykolwiek pojawił się na dużym ekranie, jest Halloweenowy Michael Myers. Ten zabójca spędził 10 filmów mordując finezyjnie (lub nie) ponad 125 ofiar. Jest to imponująca liczba w porównaniu z innymi filmami z tej listy. Ponadto Myers zainspirował tak wielu kinowych morderców z gatunku „Slasher”, że zasługuje na bycie w top 3 najgroźniejszych zabójców w historii kina.

Na przestrzeni lat Myers był autorem wielu stylowych zabójstw, w tym kilku przy użyciu różnych rodzaju broni. Ale morderstwo Lyndy w oryginale z 1978 roku, wyróżnia się jako jedno z jego najlepszych. Michael Myers dusi ją sznurkiem telefonicznym ubrany w kostium Halloweenowy jej już martwego chłopaka.

1. JASON VOORHEES

12 filmów i jeden niesamowity morderca. Kultowy zabójca z maską bramkarza hokejowego wolał maczetę w swojej wendecie, choć często twórczo wykorzystywał swoje otoczenie.

Jason był duży, silny i prawie niemożliwy do zabicia, co stało się jeszcze trudniejsze, gdy postać została przywrócona do życia i stała się nieumarłą maszyną do zabijania. Brzmi super, prawda?

Najgorsi z najgorszych- mordercy z horrorów sprawili, że mamy za sobą wiele nieprzespanych nocy. Jednak niebywała frajdę sprawia nam oglądanie filmów z nimi. Im niebezpieczniejszy czarny charakter, tym lepiej.